Home
Není výstava jako výstava aneb co na těch výstavách máme... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Vendy Šafaříková   
Sobota, 01 Září 2012 21:54

 

 

 

 

 

Není výstava jako výstava-příspěvek od milovníka psů:

( Úžasný článek v bulletinu MSBMK -autor neuveden)

Jaké překvapení zažije vystavovatel,pokud přijede na Mezinárodní či Národní výstavu?

Musíte vyjet a hlavně dorazit o dost dříve před začátkem výstavy...proč? Nezaparkujete nijak blízko.Jste rádi,že vůbec zaparkujete a oči se Vám protočí při ceně za parkovné.Konečně zastavíte na určeném místě.Vedle zastaví samozřejmě další.Tady zjistíte,že ne mnoho řidičů umí zaparkovat a hlavně ani neví,jak velké má vozidlo a kam až jdou otevřít dveře,ze kterých bude vycházet jeho miláček-tím nemyslím partnera či partnerku.Se zaťatými zuby opatrně vysoukáte výstavní zavazadla a psa.Samozřejmě tak,abyste nezanechali jedinou stopu na vedle stojícím autě a odcházíte kamsi do dáli k příjmu.

 

Na cestě se ještě ohlédnete,abyste se ujistili,zda je opravdu vše v pořádku a nic jste u auta nenechali.

Váš odchod je často impulsem k otevření dveří pro již zmíněného miláčka vystavovatele co zaparkoval vedle Vás.A to velmi nevybíravým způsobem,takže se z dálky díváte,jak vám neustále sousední dveře tlučou do vašeho auta.

Ale VY jste již součástí valícího se štrúdlu a tak šlapete stejně jako ostatní.Přeskakujete výkaly a zakopáváte o psy na dlouhých šňůrách.Což vůbec nevadí tzv."venčitelům".Někdy jsem měla chuť vzít to dlouhé vodítko a stisknout onen čudlík a to tak,že by se raťafáček a hlavně jeho majitel nestačil divit,jak rychle by byl u nohy.:)

Asi to není zrovna dobrý přístup milovníka psů,ale ano,přiznávám,tyto choutky někdy mám. :)

A asi se dotknu všech "dlouhovodítkových venčitelů".

Cesta zatím nekončí,derete se mezi vychovanými i nevychovanými pánečky a jejich pejsky...nutno podotknout,že pes za to nemůže!!!

Hurá, konečně jste dorazili na příjem.Tak rychle připravit očkovák a vstupenku.Pro mě vždy super,protože si to připravím do batohu a u brány zapomenu,do které kapsy.Takže mě mezitím předběhne,pošlape a oslintá asi 20 psů.

Nevím dle čeho někteří vystavovatelé soudí,že právě Váš pes je vhodný kamarád pro toho jejich.Takže chtě nechtě koukáte,jak se z Vašeho čistého a vymazleného psa stává oslintaná,poťapkaná a špinavá koule.Jediné co Vám pomůže,je úprk a rychlé rozloučení,přece nebudete za necitelného páníčka.

Nastává další část tzv.hledání kruhu.Někdy to jde lépe,někdy hůře.Záleží na vašem orientačním smyslu a na přesnosti plánku.Ale i když je plánek v každém výstavním katalogu,stejně se davy vystavovatelů srocují u velké orientační tabule se slovy: "Nevíte někdo,kde je..."

Podruhé hurá...víme, kde je kruh a jsme rádi,pokud je tam ještě skulinka pro nás a našeho pejska.Dost často se stává,že jeden kruh je pro více plemen a tak i když vy jdete jako první,je všude již "nastláno" rasami,které jsou "až někdy"Takže vytáhnete deku a zahrajete si na bezdomovce.V lepším případě vyndáte malou stoličku,kam si sednete i se svým pejskem.Nutno podotknout,že si myslím,že právě tento moment mají naši psi rádi.Mohou se totiž na nás mačkat,až nemůžeme sami dýchat.Což jim viditelně vyhovujwe,neboť nás mají jen a jen pro sebe.A když u jste konečně rozložili své opevnění,zjistíte,že Váš miláček potřebuje pít,případně je doba jeho venčení a on neustále poposedává a dává jasně najevo,co je třeba udělat.A co nyní?Přece neopustíte své pracně vydobyté místo!!??

No,nedá se nic dělat,z vašich sousedů se musí stát spojenci a vám nezbude než požádat o pohlídání místečka i věcí.Někdy je to věc příjemnější,jindy se setkáte spíše se zabručením,ale i tak díky!!:)Honem ,ryhcle ven.Takže zase se tlačit kolem všech kruhů,přeskaskovat lidičky,pejsky,loužičky i jiné "příhody".A venku to není o nic lepší...Hlavně si vždy říkám,že byly doby-někdy občas ještě jsou,že dával pořadatel sáčky na exkrementy...dnes raději nosím igelity.Nemám chuť se připojovat k vystavovatelům,kteří dělají,že venčící se pes není jejich...

A co čert nechtěl?Váš miláček si vzpomene,že asi není ta pravá doba anebo že jste mu nevybrali ten správný plácek k vykonání potřeby.Chodíte,přemlouváte,domlouváte....pomalu by jste konali za něj...uff.

Chodíte rychle,pomalu,sledujete jak utíká čas.Hlavou se honí myšlenky typu:mám pohlídané věci,bože,já tam nechal to a to...jejda,nejdeme už na řadu???Poslední pokus o přemlouvání, v nohách máte asi tisíc kilometrů a nervy na pokraji kolapsu. :)

A dalšíhurá!!!Potřeba vykonána...orosíte se vzpomínkou na přecpanou cestu ke kruhu a vydáte se zpět s představou,že si snad pamatujete ,kudy tudy jít.

Poděkujete slušně hlídajícím,překontrolujete,jaký je stav v kruhu a mírně se opět orosíte,protože víte,že už za pár minut jdete VY a mazlík....Někdy probíhá hlavou,to je v poho,trochu jsme trénovali,ale jindy je to jinak...měli jsme trénovat,no,nějak to zvládneme.

Popisovat to,co kdo prožívá v kruhu,je dost těžké.Časem se to u každého mění.

Jedno by však mělo být v každém z nás stále...Pro každého by měl být jeho pejsek tím nejhezčím.

Konec posuzování...Po hlavě Vám i pejskovi opět šlapou davy dvou a čtyřnožců,kteří se derou na Vaše místečko.I je čeká podobný osud.Někdo je vynervovaný hned od začátku,jiný se směje...Ale všichni se těší až bude posouzen právě ten jejich pejsek a bude po napětí.

Ten konec mám ráda.Konečně je čas na dobrou klobásku a pivo,na poplkání se známými.Psi jsou unavení a tak se u stánku rozvalí a už jste opět jen Vy a Váš miláček,žádná výstava,žádné posudky,jen pohoda...

No a po pohodě,opět dlouhá cesta k autu,které mezitím zažilo pár šrámů a vy doufáte,že je stále ještě na svém místě a celé...

A až mi zase někdo řekne,že o chová psy bez PP proto,že je nadevše miluje,tak ho pošlu kamsi.Protože jen nadšenec jezdí tisíce kilometrů,prostojí x hodin ve frontách,podá x přihlášek na výstavy,spořádá tuny klobás či párků :) a vypije hektolitry kávy z kelímků...

Přeji všem do dalšího roku mnoho šťastně ujetých kilometrů,poslaných přihlášek,mnoho hodin čekání ve frontách,dobré jídlo a pití,objektivní posuzovatele a slušné spoluvystavovatele...

Úžasné!!!Jako by to bylo o mě,o nás-jsme všichni stejní blázni....Až se mě zase někdo bude ptát co,že mě baví na výstavách dám mu přečíst toto-to je totiž přesně to co nás baví-ten adrenalin! :)))

 

 

Aktualizováno Úterý, 03 Květen 2016 12:13